Ekspansja na rynki Zatoki Perskiej marki SLODKIE

4 sposoby na udane relacje biznesowe – nie tylko w czasie pandemii

Utrzymanie dobrych relacji biznesowych może się wydawać utrudnione w czasie pandemii. Pomimo fizycznego dystansu, warto jednak podjąć wyzwanie ich umocnienia. Z pewnością skorzystają na tym obie strony!

O wadze relacji z klientem czy partnerem nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Dbanie o poprawność wzajemnych kontaktów umila atmosferę pracy i ułatwia ją, ponieważ stanowi istotny czynnik powodzenia transakcji. Poznaj rady przygotowane przez markę Slodkie, eksperta od relacji biznesowych i dowiedz się, jak zadbać o istniejące więzi lub odświeżyć te nieco zaniedbane.

  1. Regularny kontakt telefoniczny

Telefony czy video konferencje są dobrą alternatywą dla fizycznych kontaktów z klientem, czy partnerem biznesowym. Ani mail, ani list nie zastąpi regularnej rozmowy. Przedstawienie oferty za pomocą zimnej, szablonowej wiadomości z pewnością nie przyniesie oczekiwanego efektu, jeśli Twój kontakt telefoniczny z odbiorcą będzie ograniczony. Wystarczy regularna rozmowa, pełna szczerej sympatii, by ocieplić nawet najbardziej „przykurzoną” znajomość. Przed wykonaniem telefonu przemyśl, co chcesz przekazać swojemu rozmówcy – może podzielisz się z nim dobrą radą czy ciekawą wiadomością? Interesuj się swoim kontrahentem i pokaż mu, jak troszczysz się o jego biznes. Zbieraj przydatne informacje o jego branży, przekazuj mu opinie o jego firmie, które dotrą do Ciebie z rynku. Zastanów się, jak możesz wspomóc partnera w rozwiązywaniu problemów biznesowych. Spróbuj być zawsze o krok przed nim – z pewnością doceni Twoje starania.

  1. Pamięć o ważnych okazjach

Chcesz, by Twoja firma została mile zapamiętana przez partnera biznesowego? Wykorzystaj nadarzające się okazje, by nawiązywać z nim dodatkowe kontakty. Zapisz w swoim kalendarzu jego datę urodzin lub imienin. Bądź z nim w ważnych chwilach (np. otwarcie nowego zakładu czy wprowadzenie nowej usługi) i podkreślaj swoją obecność, nawet jeśli nie jest ona fizyczna, np. wykonaj telefon, wyślij kartkę z gratulacjami czy mały upominek biznesowy. By przywołać uśmiech na twarzy obdarowanego, wystarczą drobne, ale oryginalne i efektowne prezenty. Przy okazji wyjątkowych wydarzeń możesz sprawić partnerowi słodki upominek, np. ekskluzywne czekoladki czy cukierki firmowe. Z okazji nadchodzących świąt może być to kosz delikatesowy dobrany wedle jego preferencji. W naszej ofercie znajdziesz bogatą ofertę upominków biznesowych. Zajrzyj na stronę www.slodkie.com lub pobierz nowy katalog (link do katalogu), w którym znajdziesz wiele inspiracji. Takie słodkie upominki z pewnością będą budziły pozytywne skojarzenia na dłużej.

  1. Moc poleceń

To pozornie oczywista kwestia, o której zapomina wielu ludzi biznesu. Rekomendacje usług twojego partnera wobec potencjalnie zainteresowanych osób pomogą budować trwałe relacje oparte na wdzięczności. To działanie jest szczególnie istotne w trudnych czasach pandemii, dlatego warto współpracować ze sobą i pomagać partnerom w zdobywaniu wartościowych zleceń. Kto wie, może to właśnie oni odwdzięczą się jakimś słodkim upominkiem za Twoje wsparcie?

  1. Najlepszy ambasador marki

Pamiętaj, że o relacje biznesowe warto zadbać także od wewnątrz, wykazując się troską o swoich pracowników. Wystarczy miły gest, pamięć o wyjątkowych okazjach czy po prostu – słowne docenienie codziennej pracy. Tu znów z pomocną dłonią przychodzi Slodkie. W naszej ofercie znajdziesz bogatą ofertę upominków biznesowych. Jest tam znacznie więcej niż wyżej wspomniane ekskluzywne czekoladki, cukierki firmowe czy kosz delikatesowy. Pobierz nowy katalog Wielkanoc 2021 i daj się zainspirować słodkimi upominkami (link do katalogu).

Relacje biznesowe z partnerami i pracownikami są w Twoich rękach – wystarczy tylko chcieć o nie zadbać i wykonać pierwszy krok. Do dzieła!

Aukcje dla WOŚP zakończone!
Aukcje dla WOŚP zakończone!

W tym roku już kolejny raz mieliśmy przyjemność włączyć się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łączna suma przekazana na cele tegorocznej edycji WOŚP wyniosła

więcej >>
Poznaj nasze nowości!
Poznaj nasze nowości!

W tym roku firmy mogą liczyć na parę zaskakujących nowości w kategorii wielkanocnych słodyczy dla swoich pracowników. Wśród nich debiutująca na polskim rynku słodyczy reklamowych

więcej >>
Jak obdarowywać, to... od serca!
Jak obdarowywać, to… od serca!

Dzień Kobiet to doskonała okazja, aby zamówić piękne i pyszne słodkości dla swoich najbliższych. Warto w te dni pamiętać również o współpracownicach czy członkiniach zaprzyjaźnionych

więcej >>
Kolejny raz gramy z WOŚP!
Kolejny raz gramy z WOŚP!

Włączanie się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to już mała tradycja w naszej firmie. W tym roku możecie wylicytować nasze słodkości z limitowanej edycji

więcej >>
Ratuj jedzenie razem z nami!
Ratuj jedzenie razem z nami!

Postanowiliśmy pójść o krok dalej w proekologicznej działalności naszej firmy i podjęliśmy współpracę z Too Good To Go, aplikacją działającą na rzecz zapobiegania marnowaniu żywności.

więcej >>