Ekspansja na rynki Zatoki Perskiej marki SLODKIE

5 pomysłów na budowanie dobrych relacji z klientami sklepu internetowego

Zbudowanie dobrych relacji z klientami sklepu typu e-commerce nie należy do łatwych zadań. W obecnych czasach handel elektroniczny rozwija się szybciej niż kiedykolwiek! Konsumenci coraz częściej kupują  online, a rynek stale powiększa się o nowych konkurentów. Co więc możesz zrobić, aby stworzyć dobre relacje z klientami i stać się ich pierwszym wyborem? Poniżej 5 pomysłów na działania,  które pomogą Ci w budowaniu lojalności Twoich klientów.

Podziękuj za pierwsze zakupy!

Klient zdecydował się wybrać właśnie Twój sklep spośród całej konkurencji – pokaż, że to doceniasz. Przesłanie samej wiadomości mailowej może okazać się w tym przypadku niewystarczające – umówmy się, to jest już po prostu standard. Wyjdź o krok naprzód i dołącz personalizowany upominek do pierwszych zakupów. To może być mała tabliczka czekolady lub pudełko pralin z ręcznie wypisanymi podziękowaniami, sygnowane Twoim logiem.  Pozytywne wrażenie z bycia niespodziewanie obdarowanym słodkim upominkiem pozostanie na długo.

Zachęcaj do kolejnych zakupów indywidualnymi rabatami!

Jeśli już udało Ci się skutecznie zachęcić klienta do zakupów w Twoim sklepie, to teraz czas na to, aby skłonić go do kolejnych transakcji. Dobrym sposobem jest przesłanie kuponu rabatowego na kolejne zakupy wraz z pierwszym zamówieniem. My polecamy Ci zrobić to w słodki sposób: za pomocą karnetu, do którego dołączony jest słodki upominek. Trudno jest pozostać obojętnym wobec takiej wiadomości!

Pamiętaj o szczególnych okazjach!

Każdy z nas obchodzi przynajmniej jeden dzień w roku, kiedy chce się poczuć po prostu wyjątkowo. To mogą być urodziny, imieniny, Dzień Kobiet, albo nawet Dzień Dziecka (powiedzmy sobie szczerze, prezenty z tej okazji z wiekiem cieszą tylko bardziej :) ). Wybór okazji powinien być spójny z profilem Twojej działalności. Przykładowo, jeśli prowadzisz sklep z zabawkami, a Twoimi klientami są głównie rodzice, to wybierz wysyłkę upominków na Dzień Mamy i Ojca. A może masz salon z akcesoriami ślubnymi? Zapisuj sobie koniecznie daty ślubów swoich klientów! Rocznice są również ważnym wydarzeniem. Celebruj ważne chwile wspólnie z Twoimi klientami. Bardzo pomocne w tym może okazać się pudełko z truflami w kształcie kawałka tortu w zaprojektowanym przez Ciebie opakowaniu!

Stwórz program lojalnościowy!

Budowanie lojalności klientów to także motywowanie do działania! Jednym z ciekawszych modeli programów lojalnościowych jest zapraszanie nowych klientów do zakupów w naszym sklepie przez tych obecnych. Przygotuj indywidualne kody rabatowe dla nowych klientów. Następnie poinformuj obecnych klientów o programie. Możesz zrobić to w oryginalny sposób, na przykład za pomocą słodkich czekoladek! Dołącz do zamówienia słodycze w wybranym przez Ciebie opakowaniu. Na nim powinny być zapisane indywidualne kody, którymi Twój klient może podzielić się ze swoimi przyjaciółmi, dokładnie tak, jak słodyczami :)

Szybko reaguj na sytuacje kryzysowe

Na niektóre etapy realizacji zamówienia po prostu nie mamy wpływu. Opóźnienia firmy kurierskiej, uszkodzenia w transporcie albo pomyłka paczek czasami się zdarzają. Za każdym razem jest to spora niedogodność dla klienta. Twoją rolą w takiej sytuacji jest nie tylko szybkie rozwiązanie problemu, ale też sprawienie, aby klient szybko o nim zapomniał. Sprawdzonym sposobem na to jest słodkie zadośćuczynienie. Prześlij swojemu klientowi ogromną tabliczkę czekolady – w końcu jedząc takie słodkości, trudno jest nie pomyśleć o nadawcy w miły sposób!

 

Jako Słodkie Upominki codziennie pomagamy naszym klientom budować dobre relacje biznesowe. Chętnie pomożemy Ci wybrać najlepsze prezenty dla Twoich klientów, a następnie spersonalizujemy je dokładnie tak, jak tego oczekujesz – wybierzemy grafikę na opakowanie, smak wybranego produktu, a nawet kształt! Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci pozytywnie zaskakiwać Twoich klientów.

SLODKIE propozycje upominków biznesowych na Wielkanoc

Wielkanoc to świetna okazja do wręczenia upominków pracownikom i partnerom biznesowym. Częstym, a jednocześnie zawsze trafionym wyborem są słodycze reklamowe zamknięte w eleganckim opakowaniu. Sprawdź, jakie prezenty wiodą prym w nadchodzącym sezonie wiosennym!

więcej >>
SLODKIE wspiera 32. finał WOŚP

To już kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w który włącza się SLODKIE. W tym roku na Allegro pojawiło się aż 10 aukcji, w których do wylicytowania są nasze unikatowe produkty, stworzone specjalnie na tegoroczną edycję zbiórki! Zachęcamy do włączenia się w trwające licytacje, z których fundusze zostaną przekazane na rzecz wsparcia pulmonologii w Polsce.

więcej >>
Platynowy medal od Ecovadis

Wspaniały start w Nowy Rok. SLODKIE zostało uhonorowane platynowym medalem przez EcoVadis, najbardziej zaufaną agencję ratingową na świecie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. To wyjątkowe wyróżnienie,

więcej >>
SLODKIE Boże Narodzenie

Morze słodkości i inspiracji na świąteczne upominki, nowości produktowe oraz prezentacja oferty naszych Partnerów – między innymi na to możesz liczyć, odwiedzając nas 14 i

więcej >>
Linia Sugarfree
Premiera czekolady sugarfree

Gwarantuje identyczne wrażenia po przełamaniu, tę samą konsystencję oraz kolor, co standardowa czekolada mleczna. Różnica jest tylko jedna – ma w składzie 0 gramów cukru

więcej >>