Ekspansja na rynki Zatoki Perskiej marki SLODKIE

5 pomysłów na budowanie dobrych relacji z klientami sklepu internetowego

Zbudowanie dobrych relacji z klientami sklepu typu e-commerce nie należy do łatwych zadań. W obecnych czasach handel elektroniczny rozwija się szybciej niż kiedykolwiek! Konsumenci coraz częściej kupują  online, a rynek stale powiększa się o nowych konkurentów. Co więc możesz zrobić, aby stworzyć dobre relacje z klientami i stać się ich pierwszym wyborem? Poniżej 5 pomysłów na działania,  które pomogą Ci w budowaniu lojalności Twoich klientów.

Podziękuj za pierwsze zakupy!

Klient zdecydował się wybrać właśnie Twój sklep spośród całej konkurencji – pokaż, że to doceniasz. Przesłanie samej wiadomości mailowej może okazać się w tym przypadku niewystarczające – umówmy się, to jest już po prostu standard. Wyjdź o krok naprzód i dołącz personalizowany upominek do pierwszych zakupów. To może być mała tabliczka czekolady lub pudełko pralin z ręcznie wypisanymi podziękowaniami, sygnowane Twoim logiem.  Pozytywne wrażenie z bycia niespodziewanie obdarowanym słodkim upominkiem pozostanie na długo.

TABLICZKA CZEKOLADY W KOPERCIE 100 G
BOMBONIERKA NOBLE 4

Zachęcaj do kolejnych zakupów indywidualnymi rabatami!

Jeśli już udało Ci się skutecznie zachęcić klienta do zakupów w Twoim sklepie, to teraz czas na to, aby skłonić go do kolejnych transakcji. Dobrym sposobem jest przesłanie kuponu rabatowego na kolejne zakupy wraz z pierwszym zamówieniem. My polecamy Ci zrobić to w słodki sposób: za pomocą karnetu, do którego dołączony jest słodki upominek. Trudno jest pozostać obojętnym wobec takiej wiadomości!

SŁODKI KARNET
SŁODKI KARNET

Pamiętaj o szczególnych okazjach!

Każdy z nas obchodzi przynajmniej jeden dzień w roku, kiedy chce się poczuć po prostu wyjątkowo. To mogą być urodziny, imieniny, Dzień Kobiet, albo nawet Dzień Dziecka (powiedzmy sobie szczerze, prezenty z tej okazji z wiekiem cieszą tylko bardziej :) ). Wybór okazji powinien być spójny z profilem Twojej działalności. Przykładowo, jeśli prowadzisz sklep z zabawkami, a Twoimi klientami są głównie rodzice, to wybierz wysyłkę upominków na Dzień Mamy i Ojca. A może masz salon z akcesoriami ślubnymi? Zapisuj sobie koniecznie daty ślubów swoich klientów! Rocznice są również ważnym wydarzeniem. Celebruj ważne chwile wspólnie z Twoimi klientami. Bardzo pomocne w tym może okazać się pudełko z truflami w kształcie kawałka tortu w zaprojektowanym przez Ciebie opakowaniu!

SMALL PIECE OF CAKE
BIG PIECE OF CAKE

Stwórz program lojalnościowy!

Budowanie lojalności klientów to także motywowanie do działania! Jednym z ciekawszych modeli programów lojalnościowych jest zapraszanie nowych klientów do zakupów w naszym sklepie przez tych obecnych. Przygotuj indywidualne kody rabatowe dla nowych klientów. Następnie poinformuj obecnych klientów o programie. Możesz zrobić to w oryginalny sposób, na przykład za pomocą słodkich czekoladek! Dołącz do zamówienia słodycze w wybranym przez Ciebie opakowaniu. Na nim powinny być zapisane indywidualne kody, którymi Twój klient może podzielić się ze swoimi przyjaciółmi, dokładnie tak, jak słodyczami :)

CHOCO FONT 1
CZEKOLADOWY LIZAK WĄSY
SŁODKI KARNET

Szybko reaguj na sytuacje kryzysowe

Na niektóre etapy realizacji zamówienia po prostu nie mamy wpływu. Opóźnienia firmy kurierskiej, uszkodzenia w transporcie albo pomyłka paczek czasami się zdarzają. Za każdym razem jest to spora niedogodność dla klienta. Twoją rolą w takiej sytuacji jest nie tylko szybkie rozwiązanie problemu, ale też sprawienie, aby klient szybko o nim zapomniał. Sprawdzonym sposobem na to jest słodkie zadośćuczynienie. Prześlij swojemu klientowi ogromną tabliczkę czekolady – w końcu jedząc takie słodkości, trudno jest nie pomyśleć o nadawcy w miły sposób!

MEGA BAR

 

Jako Słodkie Upominki codziennie pomagamy naszym klientom budować dobre relacje biznesowe. Chętnie pomożemy Ci wybrać najlepsze prezenty dla Twoich klientów, a następnie spersonalizujemy je dokładnie tak, jak tego oczekujesz – wybierzemy grafikę na opakowanie, smak wybranego produktu, a nawet kształt! Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci pozytywnie zaskakiwać Twoich klientów.

Aukcje dla WOŚP zakończone!
Aukcje dla WOŚP zakończone!

W tym roku już kolejny raz mieliśmy przyjemność włączyć się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łączna suma przekazana na cele tegorocznej edycji WOŚP wyniosła

więcej >>
Poznaj nasze nowości!
Poznaj nasze nowości!

W tym roku firmy mogą liczyć na parę zaskakujących nowości w kategorii wielkanocnych słodyczy dla swoich pracowników. Wśród nich debiutująca na polskim rynku słodyczy reklamowych

więcej >>
Jak obdarowywać, to... od serca!
Jak obdarowywać, to… od serca!

Dzień Kobiet to doskonała okazja, aby zamówić piękne i pyszne słodkości dla swoich najbliższych. Warto w te dni pamiętać również o współpracownicach czy członkiniach zaprzyjaźnionych

więcej >>
Kolejny raz gramy z WOŚP!
Kolejny raz gramy z WOŚP!

Włączanie się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to już mała tradycja w naszej firmie. W tym roku możecie wylicytować nasze słodkości z limitowanej edycji

więcej >>
Ratuj jedzenie razem z nami!
Ratuj jedzenie razem z nami!

Postanowiliśmy pójść o krok dalej w proekologicznej działalności naszej firmy i podjęliśmy współpracę z Too Good To Go, aplikacją działającą na rzecz zapobiegania marnowaniu żywności.

więcej >>