PFR

Czy wiesz, od kiedy dajemy sobie prezenty?

Czy wiesz, od kiedy dajemy sobie prezenty?

Tradycja wręczania świątecznych prezentów ma już ponad 800 lat. My uwielbiamy do niej nawiązywać jak mało kto! Sprawdź, jaką niespodziankę przygotowaliśmy w tym roku!

Na początek ustalmy: prezenty związane z postacią Świętego Mikołaja wręczamy 6 grudnia z okazji Mikołajek. Tę historię zna niemal każdy. A skąd pochodzi tradycja wręczania prezentów na Boże Narodzenie? Tu sprawa jest nieco bardziej złożona…

Jej początki sięgają XIII wieku i nawiązują wprost do darów, które złożyli Trzej Królowie Jezusowi podczas swojej wizyty w Betlejem. Co ciekawe, w części Hiszpanii do tej pory to właśnie Mędrcy ze Wschodu przynoszą dzieciom prezenty, na które muszą one poczekać aż do 6 stycznia, czyli do święta Trzech Króli. To jednak wyjątek ponieważ niemal w całej Europie to własnie Mikołaj utożsamiany jest z Bożym Narodzeniem i świątecznymi prezentami.

Co można znaleźć pod choinką? Ten trend zmienia się bardzo płynnie i bardzo często zależy również od aktualnej sytuacji gospodarczej, ale niezmiennie frajdę obdarowywanym sprawiają słodkości. A na nich znamy się jak mało kto!

Cóż, gorąco polecamy  wszystkie nasze wyroby, ale jedna z nich to prawdziwy niespodziankowy majstersztyk!. Zestaw bombek z niespodzianką lub bombka niespodzianka będą naszym zdaniem hitem tegorocznych Wigilii firmowych i nie tylko.

W czym smaczek? Wydaje się przecież, że to zwykła czekoladowa bombka w błyszczącej folii, z miejscem na nadruk. Tak, ale to nie wszystko! Sama czekolada jest oczywiście świetna, bo tworzymy ją sami w naszej czekoladowni. Niespodzianka pojawia się jednak dopiero po otwarciu bombki. W środku każdej z bombek czekają bowiem kolejne wyśmienitości. Jakie? Pyszne pianki, liofilizowana malina lub liofilizowana pomarańcza. Nic tylko delektować się taką niespodzianką!