Ekspansja na rynki Zatoki Perskiej marki SLODKIE

Dwanaście potraw i nasz słodki Talerz Pierogów

Zupa grzybowa, karp i śledzik, kompot z suszu czy makowiec to potrawy, których nie może zabraknąć na wigilijnym stole. W nawiązaniu do wspaniałej tradycji 12 świątecznych potraw stworzyliśmy nasz Talerz Pierogów. Spokojnie. To nie będzie żadna konkurencja dla klasycznych pierogów z kapustą i grzybami!

Skąd wzięła się tradycja 12 wigilijnych potraw? Cóż, jest historia długa. Dawniej świętującym w Polsce zależało przede wszystkim na tym, aby potrawy, które znajdą się na stole 24 grudnia pochodziły z pola, wody i ogrodu. Natomiast liczba dań miała być… nieparzysta.

Dlaczego w takim razie dziś świętujemy przy 12 potrawach? Początkowo miało to związek z liczbą miesięcy w roku. Liczba dań miała być formą podziękowania za kolejny rok życia. Z czasem jednak kwestię 12 wigilijnych potraw związano w naszej tradycji z Ostatnią Wieczerzą i nadano im znaczenie religijne. Najczęściej zakłada się, że 12 potraw symbolizuje 12 apostołów, którzy towarzyszyli Jezusowi podczas ostatniej wspólnej wieczerzy paschalnej.

W związku z kolacją wigilijną funkcjonuje też kilka tradycji. Przy rodzinnym stole dość często da się usłyszeć stwierdzenia, że powinno się spróbować 12 potraw, aby w nadchodzącym roku każdy miesiąc obfitował w zdrowie i powodzenie lub po prostu po to, aby nie przegapić w nadchodzącym roku żadnej zbliżającej się przyjemności.

Jedną z przyjemności będzie na pewno delektowanie naszych czekoladowych pierogów. Ta słodka nowość to nie tylko unikatowy kształt, ale i smak. Czekolada mleczna z nadzieniem malinowym, czekolada biała z nadzieniem truskawkowym i czekolada deserowa z nadzieniem pistacjowym zapakowana w drewnianą łubę z nadrukiem na wieczku lub banderolą z firmowym logo.

Tak… Nie mamy wątpliwości, że nasz mały Talerz Pierogów to słodka niespodzianka, która stanie się znakomitym deserowym uzupełnieniem dla 12 potrwa na każdym wigilijnym stole.

SLODKIE propozycje upominków biznesowych na Wielkanoc

Wielkanoc to świetna okazja do wręczenia upominków pracownikom i partnerom biznesowym. Częstym, a jednocześnie zawsze trafionym wyborem są słodycze reklamowe zamknięte w eleganckim opakowaniu. Sprawdź, jakie prezenty wiodą prym w nadchodzącym sezonie wiosennym!

więcej >>
SLODKIE wspiera 32. finał WOŚP

To już kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w który włącza się SLODKIE. W tym roku na Allegro pojawiło się aż 10 aukcji, w których do wylicytowania są nasze unikatowe produkty, stworzone specjalnie na tegoroczną edycję zbiórki! Zachęcamy do włączenia się w trwające licytacje, z których fundusze zostaną przekazane na rzecz wsparcia pulmonologii w Polsce.

więcej >>
Platynowy medal od Ecovadis

Wspaniały start w Nowy Rok. SLODKIE zostało uhonorowane platynowym medalem przez EcoVadis, najbardziej zaufaną agencję ratingową na świecie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. To wyjątkowe wyróżnienie,

więcej >>
SLODKIE Boże Narodzenie

Morze słodkości i inspiracji na świąteczne upominki, nowości produktowe oraz prezentacja oferty naszych Partnerów – między innymi na to możesz liczyć, odwiedzając nas 14 i

więcej >>
Linia Sugarfree
Premiera czekolady sugarfree

Gwarantuje identyczne wrażenia po przełamaniu, tę samą konsystencję oraz kolor, co standardowa czekolada mleczna. Różnica jest tylko jedna – ma w składzie 0 gramów cukru

więcej >>