Ekspansja na rynki Zatoki Perskiej marki SLODKIE

Dwanaście potraw i nasz słodki Talerz Pierogów

Zupa grzybowa, karp i śledzik, kompot z suszu czy makowiec to potrawy, których nie może zabraknąć na wigilijnym stole. W nawiązaniu do wspaniałej tradycji 12 świątecznych potraw stworzyliśmy nasz Talerz Pierogów. Spokojnie. To nie będzie żadna konkurencja dla klasycznych pierogów z kapustą i grzybami!

Skąd wzięła się tradycja 12 wigilijnych potraw? Cóż, jest historia długa. Dawniej świętującym w Polsce zależało przede wszystkim na tym, aby potrawy, które znajdą się na stole 24 grudnia pochodziły z pola, wody i ogrodu. Natomiast liczba dań miała być… nieparzysta.

Dlaczego w takim razie dziś świętujemy przy 12 potrawach? Początkowo miało to związek z liczbą miesięcy w roku. Liczba dań miała być formą podziękowania za kolejny rok życia. Z czasem jednak kwestię 12 wigilijnych potraw związano w naszej tradycji z Ostatnią Wieczerzą i nadano im znaczenie religijne. Najczęściej zakłada się, że 12 potraw symbolizuje 12 apostołów, którzy towarzyszyli Jezusowi podczas ostatniej wspólnej wieczerzy paschalnej.

W związku z kolacją wigilijną funkcjonuje też kilka tradycji. Przy rodzinnym stole dość często da się usłyszeć stwierdzenia, że powinno się spróbować 12 potraw, aby w nadchodzącym roku każdy miesiąc obfitował w zdrowie i powodzenie lub po prostu po to, aby nie przegapić w nadchodzącym roku żadnej zbliżającej się przyjemności.

Jedną z przyjemności będzie na pewno delektowanie naszych czekoladowych pierogów. Ta słodka nowość to nie tylko unikatowy kształt, ale i smak. Czekolada mleczna z nadzieniem malinowym, czekolada biała z nadzieniem truskawkowym i czekolada deserowa z nadzieniem pistacjowym zapakowana w drewnianą łubę z nadrukiem na wieczku lub banderolą z firmowym logo.

Tak… Nie mamy wątpliwości, że nasz mały Talerz Pierogów to słodka niespodzianka, która stanie się znakomitym deserowym uzupełnieniem dla 12 potrwa na każdym wigilijnym stole.

Aukcje dla WOŚP zakończone!
Aukcje dla WOŚP zakończone!

W tym roku już kolejny raz mieliśmy przyjemność włączyć się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łączna suma przekazana na cele tegorocznej edycji WOŚP wyniosła

więcej >>
Poznaj nasze nowości!
Poznaj nasze nowości!

W tym roku firmy mogą liczyć na parę zaskakujących nowości w kategorii wielkanocnych słodyczy dla swoich pracowników. Wśród nich debiutująca na polskim rynku słodyczy reklamowych

więcej >>
Jak obdarowywać, to... od serca!
Jak obdarowywać, to… od serca!

Dzień Kobiet to doskonała okazja, aby zamówić piękne i pyszne słodkości dla swoich najbliższych. Warto w te dni pamiętać również o współpracownicach czy członkiniach zaprzyjaźnionych

więcej >>
Kolejny raz gramy z WOŚP!
Kolejny raz gramy z WOŚP!

Włączanie się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to już mała tradycja w naszej firmie. W tym roku możecie wylicytować nasze słodkości z limitowanej edycji

więcej >>
Ratuj jedzenie razem z nami!
Ratuj jedzenie razem z nami!

Postanowiliśmy pójść o krok dalej w proekologicznej działalności naszej firmy i podjęliśmy współpracę z Too Good To Go, aplikacją działającą na rzecz zapobiegania marnowaniu żywności.

więcej >>