Ekspansja na rynki Zatoki Perskiej marki SLODKIE

POTWIERDZONE BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCI

Jako jedyna firma z branży słodyczy reklamowych w Polsce od 2014 roku przechodzimy coroczne certyfikacje produkcji, które gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa produktu. Certyfikat International Featured Standard (IFS Food) to międzynarodowy Standard Bezpieczeństwa Żywności, standard oceny zgodności produktów i procesów w odniesieniu do bezpieczeństwa i jakości żywności. Spełnia kryteria Global Food Safety Initiative – GFSI.
Certyfikat ten potwierdza, że nasze produkty są wytwarzane, pakowane i dystrybuowane zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa produkcji żywności. To właśnie z uwagi na bezpieczeństwo stale modernizujemy nasz park maszynowy, inwestujemy w nowoczesne technologie, maszyny i procesy produkcyjne.

Co warto wiedzieć o IFS?

IFS Food to międzynarodowy standard oceny zgodności produktów i procesów w odniesieniu do bezpieczeństwa i jakości żywności. Z perspektywy producenta słodyczy reklamowych jest to niezwykle istotna certyfikacja, która poświadcza dbałość firmy o najwyższy poziom oferowanych produktów. Otrzymanie tej certyfikacji wiąże się z udokumentowaniem wysokiej jakości pochodzenia surowców wykorzystywanych do produkcji, przestrzeganiem zasad Food Defence w zakładzie, jak i zapewnieniem ciągłego doskonalenia firmy. Nadzór nad certyfikacją ma zewnętrzna, niemiecka jednostka certyfikująca, która sprawdza każdy etap produkcji, proces i surowiec. Wszystko po to, abyście otrzymali BEZPIECZNY produkt spożywczy O NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI!

WSZYTKIE SKŁADNIKI NASZYCH CZEKOLAD I NADZIEŃ POCHODZĄ ZE ZRÓWNOWAŻONYCH ŻRÓDEŁ

Wszystkie nasze czekolady, praliny i bakalie w czekoladzie posiadają Certyfikat Cocoa Horizons, świadczący o wykorzystywaniu składników pochodzących ze zrównoważonych upraw oraz stosowaniu etycznych praktyk.

Fundacja Cocoa Horizons to nienastawiona na zysk organizacja, która nadzorowana jest przez szwajcarską federalną organizację kontrolną, co gwarantuje sprawiedliwą alokację budżetu oraz stałe niesienie pomocy rolnikom. Misją Fundacji Cocoa Horizons jest poprawa dochodów rolników uprawiających kakaowiec oraz wpieranie rozwoju zrównoważonego rolnictwa, ochrona środowiska naturalnego, dbałość o lokalne wspólnoty oraz wykształcenie dzieci. Fundacja promuje realizację zrównoważonego i opartego na zasadach dobrych praktyk rolnictwa orz poprawę wydajności. W swojej działalności stale monitoruje potrzeby rolników oraz przeznacza fundusze na działania mające pozytywny wpływ na ich dochody.

Jakość

NASZE OPAKOWANIA PAPIEROWE I KARTONOWE POCHODZĄ Z RECYCLINGU LUB EKOLOGICZNYCH ŹRÓDEŁ

Czy wiesz, że jako jedyni w Polsce w branży słodyczy reklamowych od 2020 roku cieszymy się Certyfikatem FSC® (FSC® C155076). Gwarantuje on, że wykorzystujemy papier pochodzący z recyclingu lub kontrolowanych ścinek. Dzięki temu każdego dnia chronimy tereny leśne! Stale wdrażamy różnorodne proekologiczne rozwiązania, poszerzając naszą ofertę o produkty coraz lepsze dla środowiska. Nasze działania zostały nagrodzone europejską nagrodą PSI Sustainability przez międzynarodowe grono ekspertów. FSC®, czyli Forest Stewardship Council® jest organizacją odpowiedzialną za certyfikację lasów oraz wszelkiego rodzaju wyrobów z drewna i papieru. Postępowanie zgodnie z wytycznymi FSC® pozwala na to, by móc pozyskać drewno nie naruszając przy tym bogactw biologicznych i struktury lasów.

FOLIA W 100% KOMPOSTOWALNA

Ze względu na ścisłe zasady dotyczące bezpieczeństwa produktów spożywczych, folia jest niezbędnym materiałem, który wykorzystujemy w firmie SLODKIE. W celu zminimalizowania zużycie plastiku, jako pierwsi na polskim rynku produktów reklamowych wprowadziliśmy folię w 100% kompostowalną. Dodatkowo nasze słodkości oferujemy również w opakowaniach, w których zużycie folii zmniejszyliśmy aż o 65%. Jak to możliwe?

Specjalistyczne folie opakowaniowe, których używamy, stanowią silne wsparcie ekologiczne dla rosnącego zapotrzebowania konsumentów na opakowania bardziej przyjazne środowisku. Większość rodzajów BIO folii jest w ponad 90% oparta na zasobach odnawialnych, czyli miazgi drzewnej, a także posiada certyfikaty zgodności z europejskimi i amerykańskimi normami dla opakowań nadających się do przemysłowego kompostowania.

Idealny scenariusz końcowego wykorzystania BIO folii? Kompostowanie przemysłowe lub domowe! Już dziś możesz zamówić słodycze reklamowe w folii BIO i zrobić dobry gest nie tylko dla swojego podniebienia, ale i naszej planety!

Jakość
  • miazga drzewna, z której produkowana jest BIO folia pochodzi ze źródeł certyfikowanych FSC;
  • kompostowalna także w domowym kompostowniku;
  • całkowite bezpieczeństwo Twojego produktu reklamowego.

OPAKOWANIA Z FOLII Z RECYKLINGU

Czy wiecie, że foliowe elementy naszych opakowań pochodzą w 80% z recyklingu i ponownie się do niego nadają? Opakowania z folii RPET w 80% składają się z odpadów z procesu produkcyjnego (10 %), odpadów zakupionych na rynku (60%) oraz odpadów odkupionych od klientów naszego dostawcy, jako odpad poprodukcyjny (10 %).
Co więcej, podlegają w 100% recyklingowi i nadają się do ponownego wykorzystania w procesie przetwórstwa. A to wszystko w trosce o środowisko!

Jakość

Podobno nie ocenia się książki po okładce…
ale nasze produkty śmiało możesz ocenić po ich opakowaniach.
Sprawdź, w co pakujemy nasze obłędne słodkości!

wypraski folie kompostowalne papier metal

TWOJE ZAMÓWIENIA SPAKUJEMY W TROSCE O ŚRODOWISKO!

Jakość

Opakowania W SLODKIE dużą wagę przykładamy do ekologicznych opakowań naszych gadżetów reklamowych. Nasze opakowania transportowe pochodzą w 100% z surowców z recyklingu! Czy wiesz, że zamawiając nasze słodkie produkty, otrzymasz je zabezpieczone w całkowicie biodegradowalne wypełniacze? To jednak nie wszystko! Wykorzystujemy również folię typu eko, pochodzącą w 100% z recyklingu i trafiającą następnie w pełni do ponownego wykorzystania. Zwykłe taśmy klejące zastępujemy papierowymi, a nasi technolodzy nieustannie pracują nad jak największym ograniczeniem wykorzystania plastiku w naszych opakowaniach.

WYKORZYSTUJEMY W 100% ZIELONĄ ENERGIĘ

respect energyOd stycznia 2023 roku wykorzystujemy wyłącznie pozytywną energię, czyli taką, która jest odnawialna i mamy na to Certyfikat. TO W 100 % ZIELONA ENERGIA! Pochodzi ona z odnawialnych źródeł: farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Wierzymy w to, że warto dbać o środowisko naturalne, dlatego na wiele sposobów staramy się walczyć na świat, w którym żyjemy. To jeden z nich!

NAJLEPSZA OCENA ODPOWIEDZIALNOŚCI SPOŁECZNEJ

Zostaliśmy uhonorowani platynowym medalem przez EcoVadis, najbardziej zaufaną agencję ratingową na świecie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. To wyjątkowe wyróżnienie, dzięki któremu mamy zapewnione miejsce w elitarnym gronie 1% najlepszych firm ocenianych przez EcoVadis. Ocena obejmowała obszary takie jak środowisko, praca i prawa człowieka, etyka biznesu oraz zrównoważone zakupy.

STAWIAMY NA TRANSPARENTOŚĆ INFORMACJI

Zwracamy uwagę, by dostosować produkty do potrzeb naszych Klinentów, dlatego oferujemy propozycje wegetariańskie, wegańskie oraz z wykluczeniem niektórych składników i alergenów. Stawiamy na transparentność informacji, dlatego informujemy Was o wszelkich Certyfikatach jakości oraz oznaczeniach produktów:

Centrum