PFR

Zimowo-kawowe zwyczaje

Zimowo-kawowe zwyczaje

Spotkania „na kawę i ciasto” w okresie Świąt Bożego Narodzenia są nam dobrze znane. Nie ma jednak drugiego miejsca, w którym kawa odgrywałaby podczas Świąt tak znaczącą rolę jak na Grenlandii.

29 września celebrujemy Międzynarodowy Dzień Kawy. Geneza tego święta nie jest dokładnie znana, ale wiadomo, że zostało ono wypromowane w Japonii, a pierwsze obchody datuje się na rok 1983. Co ciekawe, Międzynarodowa Organizacja Kawy (ICO) swój Międzynarodowy Dzień Kawy ustanowiła dwa dni później, a więc 1 października.

Jednak największa kawowa celebracja obydwa się na Grenlandii. To właśnie na przynależącej do Danii wyspie zamiast wystawne świątecznej kolacji organizuje się tzw. Kaffemikker, czyli uroczyste spotkanie przy… kawie.

Nie namawiamy do porzucania rodzimych tradycji, ale może warto rozważyć wprowadzenie takiego dnia również w naszym kalendarzu?

Sprawdźcie zatem nasza nowość.  Aromatyczna mieloną arabika zamknięta w metalowej puszcze przygotowanej specjalnie z myślą o Świętach Bożego Narodzenia. To. efektowne opakowanie ma niemal 14 centymetrów wysokości i mieści się w nim 100 gramów mielonej kawy. A co najważniejsze – można je personalizować. Firmowe logo? Świąteczna grafika? A może zabawny podpis? Nie ma problemu! Ograniczeniem jest tylko twórcza inwencja.