Działania proekologiczne i społeczna odpowiedzialność

Jako polski lider w branży słodyczy reklamowych, stale wdrażamy różnorodne proekologiczne rozwiązania. Dążymy do harmonijnego współistnienia ze środowiskiem naturalnym oraz zapewnienia lepszej przyszłość dla naszej planety.

LAS NA ZAWSZE

LAS NA ZAWSZE

W SLODKIE znajdziesz nie tylko las pomysłów, ale i pomożesz posadzić ten prawdziwy! 

Od stycznia 2022 razem z Fundacją Las na Zawsze za każde zamówienie w SLODKIE sadzimy 1m2 lasu. W lesie zasadzimy bioróżnorodne drzewa, które będą mogły podziwiać przyszłe pokolenia. Zostaną na naszej planecie już na zawsze. 

OGRANICZENIE EMISJI CO2

OGRANICZENIE EMISJI CO2

Dbamy o zrównoważoną logistykę, współpracując z prośrodowiskowymi przewoźnikami, którzy kładą szczególny nacisk na ograniczenie emisji CO2.

COCOA HORIZONS

COCOA HORIZONS

Pierwsi w Polsce na rynku reklamowym wprowadziliśmy do oferty czekoladowe słodycze o smaku mlecznej czekolady, wykonane bez użycia nawet śladowych ilości nabiału.  Nasze produkty wykonane są ze 100% wegańskiej czekolady NXT Dairy Free. Czekolada NXT posiada certyfikat fundacji Cocoa Horizons. Świadczy on o wykorzystywaniu składników pochodzących ze zrównoważonych upraw kakaowców oraz stosowaniu etycznych praktyk. 

NASZE PRODUKTY

Projektując nowe produkty pamiętamy o optymalnych warunkach przechowywania, ale jednocześnie stale przyświeca nam myśl redukcji materiałów, które nie są przyjazne środowisku.

 • uzupełniliśmy ofertę o produkty w opakowaniach z folii 100% biodegradowalnej 
 • w opakowaniach wymagających folii zmniejszyliśmy jej udział o 65%, zastępując ją papierem
 • stale zmniejszamy ilość wykorzystywanej folii, zastępując ją papierem, pochodzącym w 100% z recyklingu
 • nasze papierowe opakowania posiadają międzynarodowy certyfikat FSC, co oznacza, że papier ten pochodzi z kontrolowanych wycinek lub recyklingu, a etykieta FSC umieszczona na opakowaniu gwarantuje odpowiedzialne korzystanie ze światowych zasobów leśnych
 • zastąpiliśmy plastikowe patyczki do lizaków papierowymi 
 • stale pracujemy nad tym, aby etykiety naszych produktów były „czyste”, a ich składy coraz krótsze, z związku z czym maksymalnie zredukowaliśmy sztuczne aromaty i barwniki
 • nasze produkty czekoladowe otrzymały certyfikat UTZ, który zapewnia zrównoważony rozwój rolnictwa i przetwórstwa. Gwarantuje on zachowanie wysokich standardów etycznych i ekologicznych w procesie produkcji surowców
 • jako jedyni w Polsce w branży słodyczy reklamowych przeszliśmy pozytywnie audyt i otrzymaliśmy certyfikat FSC®, który zajmuje się promowaniem odpowiedzialnej gospodarki leśnej na świecie
 • Wprowadziliśmy w 100% biodegradowalne bąble do wypełniania kartonów

NASZA FIRMA

NASZA FIRMA

Odzyskujemy ciepło wytwarzane w trakcie produkcji i wykorzystujemy je do ogrzewania budynków. Sukcesywnie wymieniamy oświetlenie na ledowe, Nasza instalacja wodna wyposażona jest w perlatory, pozwalające znacznie zredukować zużycie wody. Segregujemy także odpady i przekazujemy je do recyklingu.

NASI PRACOWNICY

Staramy się tworzyć wyjątkowe i przyjazne miejsce pracy, oferujące możliwości rozszerzenia kwalifikacji zawodowych naszych pracowników. W naszym zespole zależy nam na budowaniu pozytywnych relacji poprzez otwartą komunikację i wzajemny szacunek:

 • nagradzamy innowacyjność pracowników w ramach Programu Aktywności Pracowniczej
 • stworzyliśmy biblioteczkę dla pracowników, aby dać książkom drugie życie
 • rozpoczęliśmy akcję #MyDlaPlanety, wprowadzamy proekologiczne rozwiązania w naszej firmie i zachęcamy pracowników do takich rozwiązań.

WSPIERAMY ORGANIZACJE DOBROCZYNNE

WSPIERAMY ORGANIZACJE DOBROCZYNNE

Dla nas społeczna odpowiedzialność to nie tylko filozofia, ale także codzienna działalność firmy. Regularnie angażujemy się w inicjatywy wspierające działalność fundacji niosących pomoc potrzebującym, m.in.:

 • Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt – Otwocki Zwierzyniec
 • Fundacja Serce Miasta
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Akcje pomocowe na rzecz Ukrainy

Jesteśmy przekonani, że tą metodą małych, acz konsekwentnie stawianych, kroków uda nam się zmienić świat na lepsze. Dlatego z okazji 25-lecia Slodkie, planujemy 25 akcji dobroczynnych w 2022 roku! Obserwuj nas – to będzie wyjątkowy rok!