5 slodkich praktyk w największym przeglądzie CSR w Polsce

Wykorzystywanie jedynie odnawialnej energii, produkcja opakowań z dodatkiem włókien trawy, produkcja czekolady w całości z owocu kakaowca (Evocao), zastosowanie papierowych patyczków do lizaków, a także zapewnienie schroniska odpornego na warunki atmosferyczne jeżom. To właśnie te aktywności SLODKIE zostały wyróżnione w 22. raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Ogromnie się cieszymy, że po raz kolejny nasze działania trafiły do największego polskiego przeglądu inicjatyw CSR i to w takiej liczbie!

Publikowany corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy w Polsce przegląd inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju. W 22. edycji zaprezentowano 1046 działań podjętych przez 266 firm, w tym również przez SLODKIE. Tegoroczna edycja raportu przyniosła ograniczenie liczby praktyk do 5, które może zgłosić dana firma. Tym bardziej cieszymy się, że wszystkie zgłoszone przez nas praktyki zostały zakwalifikowane! Jakie konkretnie inicjatywy SLODKIE doceniła komisja? Przedstawiamy poniżej!

W kategorii ŚRODOWISKO – zielona energia

Wykorzystujemy wyłącznie odnawialną energię, co jest potwierdzone certyfikatem Respect Energy. To w 100% zielona energia, pozyskiwana z wiatru, słońca, wody i biogazu. Do tej pory zużyliśmy 426 660 kWh energii pochodzącej z OZE. Dodatkowo zmieniliśmy samochód firmowy ze spalinowego na elektryczny Opel Combo-e. Roczny przebieg auta aktualnie to 50 tys. km, co w porównaniu z poprzednim samochodem spalinowym daje oszczędność 4500 litrów benzyny. W celu ograniczenia zużycia energii wymieniliśmy również oświetlenie na LED we wszystkich pomieszczeniach siedziby oraz zainstalowaliśmy w nich czujniki ruchu.

W kategorii ŚRODOWISKO – opakowanie z papieru z dodatkiem włókien trawy

Naszym kolejnym ruchem w ubiegłum roku było wprowadzenie ekologicznych opakowań dla produkowanych słodyczy reklamowych, wprowadzając opcję wyboru papieru z dodatkiem włókien trawy z certyfikatem FSC (oznacza to, że papier pochodzi z recyklingu lub kontrolowanych ścinek). Papier ten zawiera do 40% włókien trawy pochodzącej z obszarów kompensacji biologicznej, a pozostała część to włókna pierwotne. Jego produkcja pozwala nam zredukować zużycie wody, energii oraz umożliwia zastosowanie mniejszej ilości substancji chemicznych, co wpływa na zmniejszenie emisji CO2 o ok. 75%. Jest także w 100% biodegradowalny.

W kategorii ŚRODOWISKO – czekolada Evocao

Rozpoczęliśmy również produkcję słodyczy reklamowych z czekolady Evocao, która stworzona jest w całości z czystego owocu kakaowca, a nie tylko z jego ziarna. Wykorzystanie całego owocu kakaowca oznacza zrównoważoną produkcję i odpowiedzialne pozyskiwanie składników, a także mniej odpadów. Tradycyjnie przy produkcji czekolady wykorzystuje się wyłącznie ziarno kakaowca, co oznacza, że 70% owocu jest marnowane. W przypadku Evocao przetwarza się o 25% więcej owocu, co ma znaczenie w dobie kryzysu na rynkach kakao i cukru, spowodowanych suszą oraz słabymi zbiorami na plantacjach dostarczających te surowce. W składzie czekolady Evocao nie występują rafinowany cukier.

W kategorii ŚRODOWISKO – zastosowanie papierowych patyczków do lizaków

SLODKIE rozpoczęło produkcję lizaków reklamowych wyłącznie z papierowymi patyczkami. Zmiana patyczków w popularnym wśród klientów produkcie to kolejny krok w stronę proekologicznych działań. Produkty zapakowane są w torebkę z monofolii w 100% nadającą się do recyklingu lub w folię w 100% kompostowalną. W branży słodyczy reklamowych, w której działamy, opakowanie produktu odgrywa kluczową rolę z uwagi na możliwość personalizacji według życzenia klienta.

W kategorii ŚRODOWISKO – zapewnienie schronienia jeżom

Obrzeża lasów to tereny, na których często zamieszkują jeże – w związku z tym kupiliśmy 4 domki dla jeży i ustawiliśmy je na terenie działki otaczającej siedzibę naszej firmy, która znajduje się w sąsiedztwie Lasu Rembertowskiego. Domki są odporne na warunki atmosferyczne, stanowią całoroczne schronienie, posiadają wiatrownice i osłony, np. praktyczną ściankę działowaą mającą na celu ochronę przed drapieżnikami oraz zatrzymanie ściółki gniazdującego jeża. Kryta podłoga izoluje od mokrego i zimnego podłoża. Domki stanowią idealne miejsce do lęgu małych jeżyków.

Cieszymy się, że nasze CSR-owe inicjatywy w 2023 roku, zostały docenione i gratulujemy wszystkim firmom, których projekty znalazły się w tegorocznym raporcie!

Jesteśmy szczęśliwi, że nasza codzienna praca i zamiłowanie do dbania o środowisko przynosi swoje owoce w postaci tak ogromnego wyróżnienia.

Cały raport 22. edycji Dobrych Praktyk dostępny jest na stronie: https://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2023/.

Cool pack

Uff, jak gorąco… Masz obawy, by zamówić czekoladowe słodycze w ciepłym sezonie? Zapewniamy, że nasza czekolada rozpuszcza się wyłącznie na podniebieniu, w transporcie trzyma formę.

więcej >>
5 slodkich praktyk w największym przeglądzie CSR w Polsce

Wykorzystywanie jedynie odnawialnej energii, produkcja opakowań z dodatkiem włókien trawy, produkcja czekolady w całości z owocu kakaowca (Evocao), zastosowanie papierowych patyczków do lizaków, a także zapewnienie schroniska odpornego na warunki atmosferyczne jeżom. To właśnie te aktywności SLODKIE zostały wyróżnione w 22. raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Ogromnie się cieszymy, że po raz kolejny nasze działania trafiły do największego polskiego przeglądu inicjatyw CSR i to w takiej liczbie!

więcej >>
Wielkanocne słodkości last minute

Za chwilę Wielkanoc! To ostatni moment by zamówić firmowe słodkości. Pisanki i czekoladowe zajączki to oczywiście klasyka, gdy myślimy o słodkich upominkach na Wielkanoc, jednak tegoroczna oferta SLODKIE sięga znacznie dalej, obejmując różnorodne kształty i smaki. Dziś dzielimy się pomysłami na biznesowe upominki last minu

więcej >>
SLODKIE propozycje upominków biznesowych na Wielkanoc

Wielkanoc to świetna okazja do wręczenia upominków pracownikom i partnerom biznesowym. Częstym, a jednocześnie zawsze trafionym wyborem są słodycze reklamowe zamknięte w eleganckim opakowaniu. Sprawdź, jakie prezenty wiodą prym w nadchodzącym sezonie wiosennym!

więcej >>
SLODKIE wspiera 32. finał WOŚP

To już kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w który włącza się SLODKIE. W tym roku na Allegro pojawiło się aż 10 aukcji, w których do wylicytowania są nasze unikatowe produkty, stworzone specjalnie na tegoroczną edycję zbiórki! Zachęcamy do włączenia się w trwające licytacje, z których fundusze zostaną przekazane na rzecz wsparcia pulmonologii w Polsce.

więcej >>
Platynowy medal od Ecovadis

Wspaniały start w Nowy Rok. SLODKIE zostało uhonorowane platynowym medalem przez EcoVadis, najbardziej zaufaną agencję ratingową na świecie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. To wyjątkowe wyróżnienie,

więcej >>