Ekspansja na rynki Zatoki Perskiej marki SLODKIE

Bakalie pełne symboli

Wyobrażacie sobie smak Świąt Bożego Narodzenia bez bakalii? No właśnie… Nie ma mowy! My również je uwielbiamy, nie tylko podczas Świąt!

Daktyle, migdały, suszone morele lub brzoskwinie, rodzynki, figi, nerkowce, fistaszki, orzechy włoskie, orzechy laskowe, pistacje, mak, sezam… Bakaliowa lista jest bardzo długa i nic dziwnego. Bakalie towarzyszą bowiem cywilizacji ludzkiej już od tysięcy lat.

W Mezopotamii suszone owoce były rodzajem waluty. W starożytnym Rzymie z kolei uczta bez bakalii była niewypałem. A w czasach wypraw krzyżowych powrót z Ziemi Świętej bez słodkich prezentów dla rodziny był nie do pomyślenia!

W kulturze polskiej bakalie również odgrywają bardzo ważną rolę. To właśnie im przypisuje się symbolikę szczęścia, powodzenia  i długiego dostanego życia. W domu pełnym suszonych owoców, króluje zdrowie i siła. Ponieważ ich znaczenie jest tak ważne, powinny znaleźć się również na wigilijnym stole 😊. 

Przyjrzyjmy się zatem symbolice przypisywanej orzechom. Migdały symbolizują początek życia i rodzącą się nadzieję więc nie może zabraknąć ich w świątecznych wypiekach. Orzechy laskowe symbolizują  natomiast dobrobyt i piękną tajemnicę stworzenia. Orzechy włoskie od wieków stanowią z kolei symbol mądrości. Wykorzystując je w świątecznych wypiekach i daniach zapewniamy sobie pomyślność na cały następny rok.

Tak, nie mamy wątpliwości: smak bakalii jest podczas Świąt niezbędny! Właśnie to założenie było naszą inspiracją podczas tworzenia Słodkiego Trio. Niepozorna nowość w naszej ofercie to okrągłe, drewniane pudełeczko wypełnione po brzegi wyśmienitymi bakaliami. W jednej części skryliśmy migdały w mlecznej czekoladzie z cynamonem, w drugiej zmieściliśmy suszoną żurawinę w deserowej czekoladzie, a w trzeciej na łasuchów czekają rodzynki w białej czekoladzie. Wszystko idealnie gotowe do słodkiego podjadania podczas Świąt!

Słodkie Trio to nasza nowa propozycja, która nie powinna się znudzić nawet wymagającym miłośnikom czekoladowych słodkości!

Aukcje dla WOŚP zakończone!
Aukcje dla WOŚP zakończone!

W tym roku już kolejny raz mieliśmy przyjemność włączyć się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łączna suma przekazana na cele tegorocznej edycji WOŚP wyniosła

więcej >>
Poznaj nasze nowości!
Poznaj nasze nowości!

W tym roku firmy mogą liczyć na parę zaskakujących nowości w kategorii wielkanocnych słodyczy dla swoich pracowników. Wśród nich debiutująca na polskim rynku słodyczy reklamowych

więcej >>
Jak obdarowywać, to... od serca!
Jak obdarowywać, to… od serca!

Dzień Kobiet to doskonała okazja, aby zamówić piękne i pyszne słodkości dla swoich najbliższych. Warto w te dni pamiętać również o współpracownicach czy członkiniach zaprzyjaźnionych

więcej >>
Kolejny raz gramy z WOŚP!
Kolejny raz gramy z WOŚP!

Włączanie się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to już mała tradycja w naszej firmie. W tym roku możecie wylicytować nasze słodkości z limitowanej edycji

więcej >>