Bakalie pełne symboli

Wyobrażacie sobie smak Świąt Bożego Narodzenia bez bakalii? No właśnie… Nie ma mowy! My również je uwielbiamy, nie tylko podczas Świąt!

Daktyle, migdały, suszone morele lub brzoskwinie, rodzynki, figi, nerkowce, fistaszki, orzechy włoskie, orzechy laskowe, pistacje, mak, sezam… Bakaliowa lista jest bardzo długa i nic dziwnego. Bakalie towarzyszą bowiem cywilizacji ludzkiej już od tysięcy lat.

W Mezopotamii suszone owoce były rodzajem waluty. W starożytnym Rzymie z kolei uczta bez bakalii była niewypałem. A w czasach wypraw krzyżowych powrót z Ziemi Świętej bez słodkich prezentów dla rodziny był nie do pomyślenia!

W kulturze polskiej bakalie również odgrywają bardzo ważną rolę. To właśnie im przypisuje się symbolikę szczęścia, powodzenia  i długiego dostanego życia. W domu pełnym suszonych owoców, króluje zdrowie i siła. Ponieważ ich znaczenie jest tak ważne, powinny znaleźć się również na wigilijnym stole 😊. 

Przyjrzyjmy się zatem symbolice przypisywanej orzechom. Migdały symbolizują początek życia i rodzącą się nadzieję więc nie może zabraknąć ich w świątecznych wypiekach. Orzechy laskowe symbolizują  natomiast dobrobyt i piękną tajemnicę stworzenia. Orzechy włoskie od wieków stanowią z kolei symbol mądrości. Wykorzystując je w świątecznych wypiekach i daniach zapewniamy sobie pomyślność na cały następny rok.

Tak, nie mamy wątpliwości: smak bakalii jest podczas Świąt niezbędny! Właśnie to założenie było naszą inspiracją podczas tworzenia Słodkiego Trio. Niepozorna nowość w naszej ofercie to okrągłe, drewniane pudełeczko wypełnione po brzegi wyśmienitymi bakaliami. W jednej części skryliśmy migdały w mlecznej czekoladzie z cynamonem, w drugiej zmieściliśmy suszoną żurawinę w deserowej czekoladzie, a w trzeciej na łasuchów czekają rodzynki w białej czekoladzie. Wszystko idealnie gotowe do słodkiego podjadania podczas Świąt!

Słodkie Trio to nasza nowa propozycja, która nie powinna się znudzić nawet wymagającym miłośnikom czekoladowych słodkości!

AKTUALNOŚCI
Ratuj jedzenie razem z nami!
Ratuj jedzenie razem z nami!

Postanowiliśmy pójść o krok dalej w proekologicznej działalności naszej firmy i podjęliśmy współpracę z Too Good To Go, aplikacją działającą na rzecz zapobiegania marnowaniu żywności.

więcej >>
Nowy rok, nowe SLODKIE.
Szanowni Państwo,

W dniu 16 czerwca 2022 firma będzie zamknięta.  Zamówienia złożone tego dnia zostaną przyjęte do realizacji kolejnego dnia roboczego.

więcej >>