Ekspansja na rynki Zatoki Perskiej marki SLODKIE

Bakalie pełne symboli

Wyobrażacie sobie smak Świąt Bożego Narodzenia bez bakalii? No właśnie… Nie ma mowy! My również je uwielbiamy, nie tylko podczas Świąt!

Daktyle, migdały, suszone morele lub brzoskwinie, rodzynki, figi, nerkowce, fistaszki, orzechy włoskie, orzechy laskowe, pistacje, mak, sezam… Bakaliowa lista jest bardzo długa i nic dziwnego. Bakalie towarzyszą bowiem cywilizacji ludzkiej już od tysięcy lat.

W Mezopotamii suszone owoce były rodzajem waluty. W starożytnym Rzymie z kolei uczta bez bakalii była niewypałem. A w czasach wypraw krzyżowych powrót z Ziemi Świętej bez słodkich prezentów dla rodziny był nie do pomyślenia!

W kulturze polskiej bakalie również odgrywają bardzo ważną rolę. To właśnie im przypisuje się symbolikę szczęścia, powodzenia  i długiego dostanego życia. W domu pełnym suszonych owoców, króluje zdrowie i siła. Ponieważ ich znaczenie jest tak ważne, powinny znaleźć się również na wigilijnym stole 😊. 

Przyjrzyjmy się zatem symbolice przypisywanej orzechom. Migdały symbolizują początek życia i rodzącą się nadzieję więc nie może zabraknąć ich w świątecznych wypiekach. Orzechy laskowe symbolizują  natomiast dobrobyt i piękną tajemnicę stworzenia. Orzechy włoskie od wieków stanowią z kolei symbol mądrości. Wykorzystując je w świątecznych wypiekach i daniach zapewniamy sobie pomyślność na cały następny rok.

Tak, nie mamy wątpliwości: smak bakalii jest podczas Świąt niezbędny! Właśnie to założenie było naszą inspiracją podczas tworzenia Słodkiego Trio. Niepozorna nowość w naszej ofercie to okrągłe, drewniane pudełeczko wypełnione po brzegi wyśmienitymi bakaliami. W jednej części skryliśmy migdały w mlecznej czekoladzie z cynamonem, w drugiej zmieściliśmy suszoną żurawinę w deserowej czekoladzie, a w trzeciej na łasuchów czekają rodzynki w białej czekoladzie. Wszystko idealnie gotowe do słodkiego podjadania podczas Świąt!

Słodkie Trio to nasza nowa propozycja, która nie powinna się znudzić nawet wymagającym miłośnikom czekoladowych słodkości!

SLODKIE propozycje upominków biznesowych na Wielkanoc

Wielkanoc to świetna okazja do wręczenia upominków pracownikom i partnerom biznesowym. Częstym, a jednocześnie zawsze trafionym wyborem są słodycze reklamowe zamknięte w eleganckim opakowaniu. Sprawdź, jakie prezenty wiodą prym w nadchodzącym sezonie wiosennym!

więcej >>
SLODKIE wspiera 32. finał WOŚP

To już kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w który włącza się SLODKIE. W tym roku na Allegro pojawiło się aż 10 aukcji, w których do wylicytowania są nasze unikatowe produkty, stworzone specjalnie na tegoroczną edycję zbiórki! Zachęcamy do włączenia się w trwające licytacje, z których fundusze zostaną przekazane na rzecz wsparcia pulmonologii w Polsce.

więcej >>
Platynowy medal od Ecovadis

Wspaniały start w Nowy Rok. SLODKIE zostało uhonorowane platynowym medalem przez EcoVadis, najbardziej zaufaną agencję ratingową na świecie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. To wyjątkowe wyróżnienie,

więcej >>
SLODKIE Boże Narodzenie

Morze słodkości i inspiracji na świąteczne upominki, nowości produktowe oraz prezentacja oferty naszych Partnerów – między innymi na to możesz liczyć, odwiedzając nas 14 i

więcej >>
Linia Sugarfree
Premiera czekolady sugarfree

Gwarantuje identyczne wrażenia po przełamaniu, tę samą konsystencję oraz kolor, co standardowa czekolada mleczna. Różnica jest tylko jedna – ma w składzie 0 gramów cukru

więcej >>