PFR

Skoro jest szopka, to może i… kamieniczka?

Skoro jest szopka, to może i… kamieniczka?

Bożonarodzeniowa szopka to jeden z najpiękniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że już wkrótce niemal równie ważnym punktem świątecznych tradycji stanie się też nasza Kamieniczka Herbaciana w bożonarodzeniowym wydaniu.

Historia konstruowania bożonarodzeniowych szopek sięga lat 20. XIII wieku. To właśnie wtedy, we włoskiej miejscowości Greccio, po raz pierwszy zaaranżował ją Święty Franciszek.

Najczęściej szopka przybiera formę makiety lub tzw. dioramy przedstawiającej wyobrażenie miejsca narodzin Jezusa Chrystusa, a więc stajni, jaskini lub groty. Niemal zawsze sceny szopki obrazują moment przybycia pasterzy lub Trzech Mędrców oraz przedstawicieli Świętej Rodziny (małego Jezusa, Marię i Józefa).

Tradycja szopek kolędniczych wywodzi się od obnośnych teatrzyków kukiełkowych i ludowych jasełek, które z kolei mają swoje źródło w kościelnych misteriach średniowiecznych. Szopki, w zależności od regionu świata, z którego pochodzą , różnią się konstrukcją i doborem postaci. Do tych najpopularniejszych zaliczają się m.in. szopka neapolitańska czy szopka krakowska.

Mamy nadzieję, że za naszą sprawą i dzięki naszej bożonarodzeniowej nowości uda się wykreować nową, ale jakże przyjemną tradycję – picie herbaty w świątecznym wydaniu. I wcale nie chodzi tylko o świąteczne smaki ale także o wyjątkowe świąteczne opakowanie.

Herbaciana Kamieniczka to nowość w naszej ofercie. Skryliśmy w niej dwie świąteczne herbaty o pysznie brzmiących nazwach – Świąteczny Nastrój i Zimowa Opowieść. Ta pierwsza to czarna herbata liściasta z dziką różą, pomarańczą i goździkami. Z kolei Zimowa Opowieść stanowi frapującą mieszankę czarnej herbaty liściastej z jabłkiem i kardamonem oraz czerwonym pieprzem.

Brzmi magicznie, prawda? Kamieniczka Herbaciana to nowość, która z pewnością zostanie w naszej ofercie na dłużej!