Ekspansja na rynki Zatoki Perskiej marki SLODKIE

Skoro jest szopka, to może i… kamieniczka?

Bożonarodzeniowa szopka to jeden z najpiękniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że już wkrótce niemal równie ważnym punktem świątecznych tradycji stanie się też nasza Kamieniczka Herbaciana w bożonarodzeniowym wydaniu.

Historia konstruowania bożonarodzeniowych szopek sięga lat 20. XIII wieku. To właśnie wtedy, we włoskiej miejscowości Greccio, po raz pierwszy zaaranżował ją Święty Franciszek.

Najczęściej szopka przybiera formę makiety lub tzw. dioramy przedstawiającej wyobrażenie miejsca narodzin Jezusa Chrystusa, a więc stajni, jaskini lub groty. Niemal zawsze sceny szopki obrazują moment przybycia pasterzy lub Trzech Mędrców oraz przedstawicieli Świętej Rodziny (małego Jezusa, Marię i Józefa).

Tradycja szopek kolędniczych wywodzi się od obnośnych teatrzyków kukiełkowych i ludowych jasełek, które z kolei mają swoje źródło w kościelnych misteriach średniowiecznych. Szopki, w zależności od regionu świata, z którego pochodzą , różnią się konstrukcją i doborem postaci. Do tych najpopularniejszych zaliczają się m.in. szopka neapolitańska czy szopka krakowska.

Mamy nadzieję, że za naszą sprawą i dzięki naszej bożonarodzeniowej nowości uda się wykreować nową, ale jakże przyjemną tradycję – picie herbaty w świątecznym wydaniu. I wcale nie chodzi tylko o świąteczne smaki ale także o wyjątkowe świąteczne opakowanie.

Herbaciana Kamieniczka to nowość w naszej ofercie. Skryliśmy w niej dwie świąteczne herbaty o pysznie brzmiących nazwach – Świąteczny Nastrój i Zimowa Opowieść. Ta pierwsza to czarna herbata liściasta z dziką różą, pomarańczą i goździkami. Z kolei Zimowa Opowieść stanowi frapującą mieszankę czarnej herbaty liściastej z jabłkiem i kardamonem oraz czerwonym pieprzem.

Brzmi magicznie, prawda? Kamieniczka Herbaciana to nowość, która z pewnością zostanie w naszej ofercie na dłużej!

SLODKIE propozycje upominków biznesowych na Wielkanoc

Wielkanoc to świetna okazja do wręczenia upominków pracownikom i partnerom biznesowym. Częstym, a jednocześnie zawsze trafionym wyborem są słodycze reklamowe zamknięte w eleganckim opakowaniu. Sprawdź, jakie prezenty wiodą prym w nadchodzącym sezonie wiosennym!

więcej >>
SLODKIE wspiera 32. finał WOŚP

To już kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w który włącza się SLODKIE. W tym roku na Allegro pojawiło się aż 10 aukcji, w których do wylicytowania są nasze unikatowe produkty, stworzone specjalnie na tegoroczną edycję zbiórki! Zachęcamy do włączenia się w trwające licytacje, z których fundusze zostaną przekazane na rzecz wsparcia pulmonologii w Polsce.

więcej >>
Platynowy medal od Ecovadis

Wspaniały start w Nowy Rok. SLODKIE zostało uhonorowane platynowym medalem przez EcoVadis, najbardziej zaufaną agencję ratingową na świecie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. To wyjątkowe wyróżnienie,

więcej >>
SLODKIE Boże Narodzenie

Morze słodkości i inspiracji na świąteczne upominki, nowości produktowe oraz prezentacja oferty naszych Partnerów – między innymi na to możesz liczyć, odwiedzając nas 14 i

więcej >>
Linia Sugarfree
Premiera czekolady sugarfree

Gwarantuje identyczne wrażenia po przełamaniu, tę samą konsystencję oraz kolor, co standardowa czekolada mleczna. Różnica jest tylko jedna – ma w składzie 0 gramów cukru

więcej >>