Ekspansja na rynki Zatoki Perskiej marki SLODKIE

SLODKIE działania wśród największych inicjatyw CSR w Polsce

Wprowadzenie na rynek innowacyjnej czekolady NXT generation dla wegan oraz osób unikających laktozy, wsparcie społeczności lokalnej, zwierząt oraz udział w kampaniach na rzecz walki z nowotworami. Te aktywności SLODKIE wyróżniono w 21. raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Jesteśmy dumni, że nasze działania trafiły do największego polskiego przeglądu inicjatyw CSR!

Choć SLODKIE tworzą ludzie, którym od dawna bliskie jest odpowiedzialne podejście do biznesu, ekologii, społeczności lokalnych, to w tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy zgłosić się do największego przeglądu dobrych praktyk w Polsce. Nasze działania znalazły się w gronie ponad 1700 projektów, spośród których część trafiła do raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Jest on przygotowywany rokrocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu już od 2002 roku. Które inicjatywy SLODKIE doceniła komisja? Jest się czym pochwalić!

W kategorii ŚRODOWISKO – wprowadzenie czekolady NXT generation

Stworzyliśmy rewolucyjną w branży słodyczy reklamowych roślinną linię czekolad bez śladowych ilości mleka oraz jakichkolwiek innych alergenów. Ten produkt jest przede wszystkim bezpieczny do spożycia nawet dla osób bardzo wrażliwych na laktozę, gluten, soję czy orzechy. W efekcie – zarówno w biurach, w ramach słodkich upominków tworzonych dla biznesu czy podczas konferencji – osoby z nietolerancjami pokarmowymi mogą bez wahania sięgnąć po nasz wyrób. Czekolada NXT stanowi bazę do różnych brandowanych słodyczy, zatem jest dostępna zarówno w formie tabliczki, jak i innego, dowolnego kształtu. 

W kategorii PRAKTYKI Z ZAKRESU PRACY – wolontariat pracowniczy

W ramach wolontariatu pracownicy SLODKIE odmalowali wnętrza w jednym z dziennych domów opieki dla dzieci z Fundacji Joanny Radziwiłł. Instytucja ta przeciwdziała wykluczeniu społecznemu dzieci i wyrównuje ich szanse. Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników, pomieszczenia, w których podopieczni fundacji spędzają czas wolny, zyskały nowy, odświeżony wygląd oraz przyjazną przestrzeń na wzór domu rodzinnego! Jest to przykład zaangażowania społecznego i wsparcia społeczności lokalnej. A także nasza kolejna inicjatywa wspomagająca dbałość o relacje międzyludzkie, zarówno wewnątrz SLODKIE, jak i w jej otoczeniu. 

W kategorii ZAANGAŻOWANIE SPOŁECZNE I ROZWÓJ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ – akcje pomocowe i wsparcie zwierząt 

W minionym roku przekazaliśmy Fundacji W Związku Z Rakiem czekoladowe wstążki, nawiązujące do słynnego międzynarodowego symbolu walki z rakiem piersi. Co więcej, w ramach współpracy z Fundacją Kapitan Światełko, włączyliśmy się w walkę z chorobami nowotworowymi u mężczyzn. 

W minionym roku nie zaprzestaliśmy również wspierać Stowarzyszenia Otwocki Zwierzyniec. Na rzecz organizacji przekazaliśmy m.in. transportery do przewożenia psów i kotów oraz ponad 200 kg karmy! Dzięki zaangażowaniu pracowników firmy udało się także zebrać koce, ręczniki i inne materiały, które sprawdzają się jako legowiska.

W SLODKIE wspieramy nie tylko akcje społeczne, stawiamy również na działania proekologiczne. Od ponad roku jesteśmy związani z fundacją Las na Zawsze, z którą sadzimy 1 metr lasu za każde złożone zamówienie. Co więcej, korzystamy z zielonej energii pochodzącej z odnawialnych źródeł oraz oferujemy klientom zdrowe produkty z czystymi etykietami oraz biodegradowalne opakowania. Współpracujemy też z ekologicznymi przewoźnikami, którzy realizują dostawy w sposób neutralny dla środowiska.

Cieszymy się, że nasze CSR-owe inicjatywy, zrealizowane w jubileuszowym dla nas, 2022 roku, zostały docenione i gratulujemy wszystkim firmom, których projekty znalazły się w tegorocznym raporcie!

Cały raport z dostępną bazą wszystkich projektów nagrodzonych w 21. edycji Dobrych Praktyk dostępny jest na stronie https://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2022.

SLODKIE propozycje upominków biznesowych na Wielkanoc

Wielkanoc to świetna okazja do wręczenia upominków pracownikom i partnerom biznesowym. Częstym, a jednocześnie zawsze trafionym wyborem są słodycze reklamowe zamknięte w eleganckim opakowaniu. Sprawdź, jakie prezenty wiodą prym w nadchodzącym sezonie wiosennym!

więcej >>
SLODKIE wspiera 32. finał WOŚP

To już kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w który włącza się SLODKIE. W tym roku na Allegro pojawiło się aż 10 aukcji, w których do wylicytowania są nasze unikatowe produkty, stworzone specjalnie na tegoroczną edycję zbiórki! Zachęcamy do włączenia się w trwające licytacje, z których fundusze zostaną przekazane na rzecz wsparcia pulmonologii w Polsce.

więcej >>
Platynowy medal od Ecovadis

Wspaniały start w Nowy Rok. SLODKIE zostało uhonorowane platynowym medalem przez EcoVadis, najbardziej zaufaną agencję ratingową na świecie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. To wyjątkowe wyróżnienie,

więcej >>
SLODKIE Boże Narodzenie

Morze słodkości i inspiracji na świąteczne upominki, nowości produktowe oraz prezentacja oferty naszych Partnerów – między innymi na to możesz liczyć, odwiedzając nas 14 i

więcej >>
Linia Sugarfree
Premiera czekolady sugarfree

Gwarantuje identyczne wrażenia po przełamaniu, tę samą konsystencję oraz kolor, co standardowa czekolada mleczna. Różnica jest tylko jedna – ma w składzie 0 gramów cukru

więcej >>